Kolejna odsłona akcji Czysta Gmina w wykonaniu Gminy Nowe Miasto Lub. Ciekawe ile śmieci uda się zebrać...

              Denerwują Cię śmieci w Twojej okolicy? Przyłącz się do naszej akcji i pomóż zadbać o wspólną przestrzeń. Zaproś do działania rodzinę, sąsiadów, znajomych i posprzątaj swoje najbliższe otoczenie!
Już w maju wracamy do akcji Czysta Gmina! Rozprawimy się z dzikimi wysypiskami, zaśmieconymi lasami, poboczami dróg i rzek.
              
           W 2019 roku nasi mieszkańcy udowodnili, że zależy im na czystej i zadbanej okolicy. Zorganizowana przez gminę akcja okazała się wielkim sukcesem, zebrano wspólnie bardzo dużą ilość śmieci zalegających w przestrzeniach publicznych.
 
            Z powodu pandemii w 2020 roku musieliśmy zrezygnować z drugiej edycji wiosennego sprzątania, jednak teraz mamy zamiar powrócić z podwójną siłą!
Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w kolejnej akcji sprzątania gminy. Będziemy działać i mobilizować się pod hasłem: CZYSTA GMINA!
 
Liczymy na to, iż w tym roku w akcję włączą się wszystkie sołectwa. Chętni mieszkańcy będą sprzątali swoją najbliższą okolicę, skupiając się na przestrzeniach publicznych. Urząd Gminy oraz sołtysi zajmą się organizacją worków na śmieci, rękawiczek oraz odbiorem zebranych śmieci. W każdej wsi sołeckiej będzie udostępnione jedno miejsce do składowania odpadów, które w późniejszym czasie  odbierze firma odpowiedzialna za ich wywóz.
 
             Mamy nadzieję, iż wspólne działanie będzie wspaniałą szansą na sąsiedzką integrację, zwłaszcza, że w ostatnim czasie wszyscy bardzo odczuliśmy  brak kontaktów społecznych, spowodowanych obostrzeniami i troską o własne zdrowie i bezpieczeństwo.