Druga niedziela stycznia tradycyjnie upłynęła pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po wielu latach przerwy powstał sztab w szkole w Nowym Grodzicznie. Zebraliśmy ponad 12 tys. zł.

W tym roku pieniądze zebrane przez WOŚP trafią na zakup urządzeń diagnostycznych potrzebnych w medycynie dziecięcej. W Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie zawiązał się sztab numer 5461. Wolontariusze pod opieką Marty Lewalskiej, szefowej sztabu, kwestowali na ulicach Grodziczna i Mroczna. Poza zbiórką uliczną w budynku szkoły odbyła się impreza wraz z licytacją. Można było zdobyć przekazane przez darczyńców fanty takie jak budki lęgowe, meble, vouchery i wiele więcej.

Walka była zacięta, a najostrzejsza walka toczyła się o koszulkę dwudziestego ósmego finału WOŚP. Ostatecznie trafiła do wygranego za kwotę 230 złotych. Do tego działała kawiarenka zorganizowana przez Radę Rodziców. Na scenie wystąpili uczniowie i absolwenci tamtejszej szkoły. Łączna zebrana kwota z kwesty, licytacji i kawiarenki to 12.842,65 złotych i 1,41 euro. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i osobom wspierającym zbiórkę na rzecz leczenia chorych dzieci.