Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 21 lat pod zarzutem handlu i posiadania środków odurzających. Wobec mieszkańca gminy Biskupiec sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia będzie dozorowany przez policję i otrzymał zakaz opuszczania kraju.

W minioną sobotę w godzinach nocnych w Gwiździnach nowomiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość amfetaminy w proszku oraz tabletki ecstazy. 35-letni mieszkaniec gminy Biskupiec usłyszał zarzut posiadania i handlu substancji psychotropowych. W trakcie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 98 gramów amfetaminy i blisko 70 tabletek ecstazy.

Dalsze czynności realizowane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie kolejnego zarzutu innemu podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania 21-latka doszło na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Mężczyzna ten usłyszał zarzut udzielania narkotyków.

Nowomiejski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 35-letniego mieszkańca gminy Biskupiec tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego mężczyzny, 21-letniego mieszkańca Golubia-Dobrzynia prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowych grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Ta sama kara grozi za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o narkomanii.