Wydarzenia z gminy, informacje o zagrożeniach meteorologicznych, poważnych awariach wody i prądu w informacji SMS? Nie każdy z nas wie, że wszystkie gminy z terenu naszego powiatu mają swój system powiadamiania SMS. Jak się do niego zapisać? Wyjaśniamy poniżej.

Do systemu informacji może zapisać się każdy mieszkaniec gminy. Jak to zrobić w Biskupcu, Grodzicznie, Mszanowie, Kurzętniku i Nowym Mieście Lubawskim? Sprawdź poniżej:

Gmina Biskupiec
Samorząd gminny system powiadamiania SMS wprowadził już kilka lat temu. Aby się do niego zapisać należy zgłosić się do Urzędu Gminy w Biskupcu do pokoju nr 11 i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy z podaniem numeru telefonu, adresu zamieszkania i informacji, które użytkownik chciałby uzyskać. Informacje można uzyskać także u sołtysa. Z systemu korzysta już ponad 1000 osób.

Gmina Grodziczno
Aby zapisać się do systemu informacji SMS gminy Grodziczno nie trzeba odwiedzać Urzędu Gminy. Wystarczy przesłać krótki kod na podany numer i automatycznie mieszkaniec dołącza do systemu. Uwaga! Każda miejscowość ma swój własny kod! Kody i jak i niezbędne informacje dostępne są na stronie gminy. Wystarczy kliknąć w link poniżej:

http://grodziczno.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=7&artykul=1229&akcja=artykul 

Gmina Nowe Miasto Lubawskie
Rejestracja w systemie informacji gminy Nowe Miasto odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie gminy. Do systemu można zapisać się również wysyłając SMS z kodem, podobnie jak w gminie Grodziczno. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w linku poniżej:

https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/7c00e622/Gmina-Nowe-Miasto-Lubawskie 

Gmina Kurzętnik
Rejestracja w systemie informacji gminy Kurzętnik przebiega identycznie jak w gminie Nowe Miasto Lubawskie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w linku poniżej:

https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/ac38f8b0/Gmina-Kurzętnik 

Nowe Miasto Lubawskie
W Nowym Mieście Lubawskim również możesz zarejestrować się za pomocą formularza lub wysyłając SMS o treści Tak.nnm01 pod numer 661 000 112. Warto też ściągnąć aplikację "Blisko". Szczegóły w linku poniżej:

https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/1f774be0/Miasto-Nowe-Miasto-Lubawskie