Wycena auta nie jest łatwa. By uniknąć problemów i ustalić dobrą cenę, warto pamiętać o kilku najważniejszych wskazówkach.

Samodzielna sprzedaż używanego auta wiąże się z wieloma problemami. Jednym z najpoważniejszych jest konieczność wyceny pojazdu. To trudne zadanie, bo niedoszacowanie ceny wiąże się ze spadkiem opłacalności transakcji dla sprzedającego. Jeżeli zaś ustalisz cenę zbyt wysoką, będziesz musiał przygotować się na problemy ze znalezieniem kupca. By dobrze wycenić sprzedawane auto, należy wziąć pod uwagę różne czynniki i, co najważniejsze, dokonać starannej analizy ofert pojawiających się w danym czasie w internecie, na giełdach i w prasie.

Marka, model i rok produkcji

Wycenę auta warto zacząć od sprawdzenia, ile kosztują pojazdy z tego samego modelu i roku. W tym celu należy przejrzeć ogłoszenia na portalach internetowych, a poza tym dobrym rozwiązaniem okaże się także wizyta na giełdzie samochodowej. Najlepiej zrobisz koncentrując się na najtańszych ofertach – o ile te oczywiście dotyczą pojazdów w dobrym stanie, nadających się do dalszej eksploatacji. W ten sposób poznasz cenę wyjściową, którą możesz podnieść, jeśli uznasz, że uzasadniają to cechy twojego samochodu.

Pochodzenie i historia auta

Jednym z czynników, które mogą podnieść cenę samochodu jest jego pochodzenie i przeszłość. Jeśli pochodzi on z polskiego salonu, a ty jesteś jego pierwszym właścicielem, prawdopodobnie bez problemu znajdziesz kupca gotowego zapłacić za niego większą sumę. Jeżeli jednak pojazd został sprowadzony z zagranicy, a przed tobą był użytkowany przez kilku innych kierowców, powinieneś liczyć się z koniecznością obniżenia ceny. Najstarsze i powypadkowe auta trudno będzie sprzedać w korzystnej cenie. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty dostępnej na https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/auto-skup-nowy-dwor-mazowiecki/.

Wersja wyposażeniowa

Tu najważniejsza zasada, którą powinieneś się kierować brzmi – im wyższa wersja, tym drożej możesz sprzedać swój samochód. Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie elementy fabrycznego wyposażenia znajdują się na stanie. O wszystkich brakach powinieneś powiadać potencjalnego kupca już w ogłoszeniu i dokonać stosownej obniżki ceny. Jeśli twoje auto ma duże braki w wyposażeniu, znalezienie klienta może okazać się bardzo problematyczne. Wówczas dobrze zrobisz, sprzedając je przez https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/auto-skup-otwock/.

Przebieg na liczniku

Jeśli chodzi o przebieg, sprawa ma się podobnie jak w przypadku przeszłości auta. Im większy, tym tańszy będzie samochód. Co jednak, jeśli liczba na liczniku jest naprawdę duża i masz powody przypuszczać, że o kupującego będzie ci naprawdę trudno? W takich sytuacjach najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż na https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/auto-skup-piaseczno/.

Benzyna czy diesel? Co droższe?

Na cenę samochodu wpływa też rodzaj silnika. Większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującej ceny mają właściciele jednostek benzynowych. Oczywiście dobrze utrzymany diesel będzie droższy od małego, zaniedbanego benzyniaka. Bez względu na to, jaki silnik znajduje się pod maską, auto możesz sprzedać na facebookowej grupie https://www.facebook.com/groups/autokomiswarszawa/.