W obszernym wywiadzie dla Radia Olsztyn, Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, udzielił informacji na temat epidemii koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim. Inspektor odniósł się także do sytuacji w powiecie nowomiejskim i podejrzeń co do dyrektor nowomiejskiego sanepidu.

- Prowadzimy w tym momencie dochodzenie, tzw. retrospektywne i w mojej ocenie pani dyrektor jest ofiarą pewnego kontaktu, ale żeby to doprecyzować i powiedzieć to jednoznacznie, potrzeba nam jeszcze trochę czasu - mówił Dzisko wczoraj na antenie Radia Olsztyn. - Rodzinę pani dyrektor także przebadaliśmy, w tym tą wracającą z zagranicy, i te wszystkie osoby mają negatywny wynik.

Tu pojawia się pewna wątpliwość. Wiemy, że mąż pani dyrektor także jest zakażony koronawirusem - to urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy, jednak Janusz Dzisko na antenie Radia Olsztyn stwierdził, że rodzina jest zdrowa. Jeśli tylko uda nam się skontaktować z wojewódzką stacją sanitarną, spróbujemy to wyjaśnić. Ponadto gdy zakończy się dochodzenie w tej sprawie, na pewno poinformujemy o tym wszystkich zaniepokojonych czytelników za pośrednictwem naszego portalu. 

Janusz Dzisko o spotkaniu sztabu kryzysowego
Warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny odniósł się także do posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 16 marca. Przypomnijmy: wśród 5 uczestników tego spotkania wykryto koronawirusa - dyrektor sanepidu, komendant policji, zastępca komendanta PSP, wójt gminy Biskupiec i urzędnik Starostwa Powiatowego.

Organizowanie tego typu spotkań, kiedy w sali pojawia się tylu decydentów, jest ogromnym ryzykiem. Mamy dzisiaj wiele możliwości komunikowania się, np. przez telekonferencje i odpowiednie aplikacje. Robimy to, aby nie sparaliżować urzędów potrzebnych mieszkańcom - mówił dzisiaj na antenie Radia Olsztyn Janusz Dzisko.

Wojewódzki inspektor sanitarny dodał, że "przykład nowomiejski pokazuje, że najlepszą formą tego typu spotkań są wideokonferencje".

Wywiad z Januszem Dzisko dostępny jest na stronie Radia Olsztyn -> link poniżej:
https://ro.com.pl/janusz-dzisko-w-tym-tygodniu-powinny-wyzdrowiec-kolejne-osoby-zakazone-koronawirusem/01501220

Do tematu wrócimy.

źródło: Radio Olsztyn