W pierwszym wtorkowym komunikacie o godz. 10:00 ministerstwo zdrowia poinformowało o 119 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Niestety, w tym są 3 nowe przypadki w powiecie iławskim.

7 kwietnia 2020, godz. 10:00

Po otrzymaniu informacji o kolejnych przypadkach COVID-19, skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Guzkiem, rzecznikiem wojewody, który udzielił szczegółowych informacji.

Cztery nowe osoby zakażone: 2 kobiety - powiat iławski i 2 mężczyzn - powiat elbląski i powiat iławski. Wszyscy w średnim wieku, transmisja lokalna, w domu. W sumie 87+

Oznacza to, że w powiecie iławskim mamy już 14 przypadków koronawirusa. W powiecie nowomiejskim bez zmian - 26 zakażeń. Do tej pory nikt z naszych mieszkańców nie zwalczył choroby. W województwie od początku epidemii wyzdrowiało 5 osób

KOMUNIKAT MINISTERSTWA

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 
32 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
16 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
10 osób z woj. lubelskiego,
7 osób z woj. świętokrzyskiego,
7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
5 osób z woj. podlaskiego, 
4 osób z warmińsko-mazurskiego,
3 osób z woj. podkarpackiego,
2 osób z woj. pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).