Kolonia i Brema - niebawem mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z nowych połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Do tej pory mieszkańcy naszego województwa i nie tylko mieli możliwość skorzystania z oferty lotów do Londynu (Londyn Luton i Londyn Stansted), Dortmundu i Krakowa. Niebawem Port Lotniczy Olsztyn-Mazury uruchomi nowe połączenia.

Od 27 października będą możliwe loty do Bremy. Najnowsze połączenie Wizz Air będzie obsługiwane dwoma lotami tygodniowo (w środy i niedziele). Bilety są dostępne już w sprzedaży i mogą być rezerwowane na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wizz Air. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych.

Z kolei od 7 listopada Port Lotniczy uruchomi połączenie z Kolonią. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu - w czwartek oraz w niedzielę.

- Stworzyliśmy możliwość latania naszym mieszkańcom i gościom – mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Korzystają z niej nie tylko pasażerowie z Warmii i Mazur, ale także z Podlasia i północnego Mazowsza. Mamy podróżujących przedsiębiorców i uczestników dużych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Spełniamy wszelkie oczekiwania przewoźników. Lotnisko żyje i funkcjonuje.

źródło: Wrota Warmii i Mazur, fot. Krzysztof Piotr Groński