Nowomiejscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Prędkość, a dokładniej jej niedostosowanie do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. Podczas wczorajszych działań nowomiejscy policjanci ogniwa ruchu drogowego wspierani byli przez kolegów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość nie tylko na drogach krajowych i wojewódzkich ale także na powiatowych i gminnych, w miejscach wskazanych przez mieszkańców i naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Funkcjonariusze skontrolowali wczoraj 30 kierujących i ujawnili aż 22 przypadki przekroczenia prędkości.

W minionym 2019 roku nowomiejscy policjanci ujawnili 7240 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwo w komunikacji, aż 3998 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.