Jedna z pracownic przedszkola w Działdowie zakażona koronawirusem, takie informacje właśnie opublikował portal Działdowo dla Was.

W jednej z 4 grup wykryto Covid-19. Nauczycielka, która zajmowała się 6 dzieci nie kontaktowała się z innymi pracownikami, ani dziećmi. Placówka stosuje się do wytycznych reżimu sanitarnego i wykluczony jest kontakt "między grupami", także zarówno dzieci, jak i pracownicy nie mają styczności z innymi grupami. 

Nauczycielka przebywa w izolacji domowej, natomiast jej podopieczni są na kwarantannie domowej. 
Funkcjonowanie placówki nie zostało zaburzone, zarówno przedszkole jak i plac zabaw jest sukcesywnie dezynfekowany, także ryzyko zakażenia jest tu ograniczone do minimum. 

Rodzice swoich pociech uczęszczających do przedszkola UMISIA zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji następującą wiadomością:

"W grupie Tygryskow jest przypadek koronawirusa, w związku z tym grupa jest na kwarantannie. Inne grupy nie muszą ponieważ nie łącza się, mają jednego stałego nauczyciela, nie zmieniają sal, które i tak regularnie dezynfekowane. To samo dotyczy placu zabaw, dzieci z różnych grup się nie łącza i płac po każdej grupie jest dezynfekowany. Nauczyciele i pomoc zachowują dystans. Więc póki co nie ma powodu do kwarantanny dla całego przedszkola. Prosimy o przestrzeganie reżimu. Nie wchodzenie do przedszkola i pamiętanie o maseczkach. Przedszkole Umisia"