W Szczytnie odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Po raz kolejny w obiektach WSPol spotkali się najlepsi policjanci z regionu, reprezentujący służbę dochodzeniowo-śledczą, operacyjno-rozpoznawczą, technicy kryminalistyczni oraz nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Zwycięska drużyna tego etapu konkursu będzie reprezentować region podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

W czwartek (11.04.2019) w Szczytnie w obiektach Wyższej Szkoły Policji spotkali się policjanci służby kryminalnej reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji garnizonu warmińsko-mazurskiego. W skład drużyn weszli policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. Wszyscy oni rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz w strzelaniu z broni służbowej. Przeprowadzone konkurencje pozwoliły wyłonić najlepszych indywidualnie policjantów poszczególnych specjalności oraz najlepsze drużyny w garnizonie.

Najlepszą drużyną została ekipa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Drugie miejsce przypadło Komendzie Powiatowej w Kętrzynie a trzecie drużynie z Bartoszyc. 


W jednej z konkurencji indywidualnych, na podium uplasował się policjant z Nowego Miasta Lubawskiego. Podkom. Rafał Dębowski zajął drugie miejsce w kategorii "Policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą". Gratulacje!

Poniżej zdjęcie z wręczenia nagród (podkom. Rafał Dębowski w środku)