Pierwszą edycję Festiwalu Smaków gmina Biskupiec może uznać za wyjątkowo udaną. Kilka tysięcy osób bawiło się w biskupieckim amfiteatrze - zobaczcie zdjęcia i nagrania z imprezy! Festiwal odbył się pod patronatem portalu Nowe Miasto dla Was.

To nowość na mapie imprez plenerowych w regionie. W Biskupcu po raz pierwszy odbył się Festiwal Smaków, którego organizatorem był lokalny samorząd. Kto był na pewno nie żałował - to była genialna kulinarno-muzyczna podróż w amfiteatrze. Jak zapowiadają organizatorzy - w przyszłym roku kolejna edycja imprezy!!!

Wszystkich gości przywitał gospodarz gminy Arkadiusz Dobek, głos na początku imprezy zabrał także Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak życząc wszystkim doskonałej zabawy. Wójt podkreślał, że w tym roku przypadają dwie ważne rocznice - 30-lecie pierwszych, wolnych wyborów w Polsce oraz 15 lat Polski w Unii Europejskiej. I właśnie z powodu tej drugiej zrodził się pomysł zorganizowania Festiwalu Smaków. Główną rolę w tym wydarzeniu odgrywały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały fantastyczną, kulinarną podróż po smakach kuchni europejskiej. Mogliśmy skosztować przysmaków m.in. kuchni hiszpańskiej, francuskiej, litewskiej czy też czeskiej. W Festiwalu wzięło udział 11 kół gospodyń: Sumin, Słupnica, Piotrowice, Podlasek, Gaj, Rywałdzik, Wielka Tymawa, Wonna, Łąkorz, Krotoszyny i Osetno. Panie wzięły udział także w pokazie kuchni molekularnej Dawida Jaroszewskiego, kucharza z Biskupca. Nie zabrakło kulinarnych degustacji, do których licznie ustawiła się zgromadzona publiczność.

Na scenie przed i w trakcie degustacji wystąpili: Weronika Starościak z Łąkorza, Amelia Dubanowska z Biskupca oraz Grupa Wokalna z Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu. Prowadzący imprezę - Marcin Pułaczewski wraz z szefem kuchni Dawidem Jaroszewskim zaprezentowali każde z kół gospodyń, na telebimie prezentowane były filmy promocyjne każdego koła. Przed występami gwiazd odbył się konkurs fanclubów KGW. Każda szefowa koła miała za zadanie zebrać wokół siebie jak największą publikę - koło z największym fanclubem wygrało nagrodę specjalną. 

Nagrody
Przed godz. 19:00 przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Julia Baranowska, Zastępca Wójta oraz Daniel Zdanowski. Dla każdego koła biorącego udział w Festiwalu, gmina przygotowała wyróżnienia i nagrody pieniężne. Konkurs Fanclubów KGW wygrało KGW Krotoszyny, do którego trafiła nagroda specjalna Związku Gmin. Natomiast Nagrodę Specjalną od portalu Nowe Miasto dla Was za największą liczbę udostępnień filmiku promującego Festiwal Smaków, otrzymały panie z KGW Wielka Tymawa. Bardzo dziekujemy wszystkim kołom za udział w tym niezwykłym konkursie!

CI-HO, Łyczkowski, Cugowski
Po części kulinarnej i wręczeniu nagród przyszedł czas na mocną dawkę muzyki - tego wieczoru w Biskupcu rządził rock! Jako pierwsi na scenie zameldowali się członkowie zespołu CI-HO z Biskupca. Tuż po nich Łukasz Łyczkowski, finalista The Voice of Poland z zespołem 5 Rano. Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski, który dał niezapomniany i fantastyczny koncert. W amfiteatrze podczas koncertu członka zespołu BRACIA, bawiło się około 3,5 tysiąca osób.

Impreza zakończyła się zabawą pod chmurką z zespołem Densi. Zdjęcia z imprezy w artykule. Poniżej kilka relacji video:

Początek


Wspólny pokaz KGW i Dawida Jaroszewskiego


Występ Łukasza Łyczkowskiego


Występ Piotra Cugowskiego