Czasy z którymi przyszło nam się zmierzyć nie należą do najłatwiejszych, mowa tu oczywiście o koronawirusie. Obostrzenia związane z wirusem nie są na chwilę obecną „wyśrubowane”. Wystarczy zasłanianie ust i nosa, a także dezynfekcja. Ministerstwo Zdrowia informuje również o wyjątkowych okolicznościach, a właściwie jasno precyzuje - kto nie ma obowiązku noszenia maseczki.

W ostatnim czasie w Nowym Mieście Lubawskim pojawił się pewien spór, który z każdym dniem się nasila.

Jedna z uczennic w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim nie nosiła maseczki. I od tego wszystko się zaczęło… Matka dziewczynki informowała placówkę o zwolnieniu z tego obowiązku swojej córki, z powodu choroby.

Film opublikowany przez mamę dziewczynki.

Włącz na pełen ekran

Niestety placówka nie stosowała się do zaleceń i wymuszała na dziewczynce, aby ta zakrywała usta i nos. Sprawa trafiła na policję oraz Sądu Rodzinnego i Fundacji Praw Dziecka.

W sprawę zaangażował się również Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, który złożył oficjalne pismo w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji narodowej.

Jakie jest zdanie dyrektora szkoły w tej sprawie? Czy rzeczywiści dziewczynka była zmuszana do noszenia maseczki, której z przyczyn zdrowotnych nosić nie musi?

Czekamy na odpowiedź z placówki przy ul. Tysiąclecia.

 

Do tematu wrócimy.