W niedzielę 14 lipca w Tylicach odbył się FESTYN LETNI zorganizowany przez Radę Rodziców przy Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach.. W organizację i przebieg czynnie włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły, członkowie Tylickiego Stowarzyszenia Rozwoju oraz Prezes tylickiego LZS.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Tylicach, po której przyszedł czas na festynowe atrakcje. Głównym punktem imprezy  był mecz piłki nożnej kawalerowie - żonaci, który rozegrano już po raz XXVI. Tym razemwynikiem 7:6zwyciężyli kawalerowie. Od kilku lat na siatkarskim boisku rywalizują ze sobą również panny i mężatki. W tegorocznym meczu puchar ufundowany przez Pana Marcina Oczkowskiego, właściciela Pawiego Oczka zdobyły mężatki, które pokonały panny 3:0. Festyn jak co roku obfitował
w sportowe atrakcje dla młodszych i starszych amatorów aktywności fizycznej. Wszyscy chętni mogli stanąć do rywalizacji w rzucie beretem o puchar Przewodniczącej rady Rodziców, rzucie kaloszem o Puchar Prezesa LZS oraz w przeciąganiu liny o nagrodę sołtysa Tylic. Podczas meczu kawalerowie – żonaci, Mini Mundial rozegrały także dziecięce drużyny: FC Krzaki, FC Dzbany, FC Ważniaki i FC Klapki. Rywalizację na małym boisku wygrała drużyna FC Krzaki, która zdobyła puchar ufundowany przez firmę DAWO Opakowania.

Spalone kalorie łatwo można było uzupełnić w kawiarence przygotowanej przez rodziców,
w której każdy znalazł coś dla siebie: przepyszne domowe ciasta,  lody, gofry, zapiekanki, hot dogi oraz potrawy  z grilla i domowy chleb ze smalcem.

Atrakcją dla wszystkich uczestników festynu była także część artystyczna, podczas której swoje umiejętności prezentowali uczniowie tylickiej szkoły. O coś dla ucha zadbała Pani Beata Turulska, która wraz z młodymi wokalistami przygotowała krótki koncert. Przyjemność dla oka zapewniła Grupa Cyrkowa SMILE prowadzona przez Panią Annę Klimek i Panią Ewelinę Leśniewską. Cyrkowcy dali niezwykły pokaz tańca, akrobacji oraz efektów specjalnych dzięki wykorzystaniu kolorowych świateł LED, które goście mogli podziwiać po zmroku.  Podobno śpiewać każdy może, więc każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności  podczas karaoke. Goście jak co roku mieli możliwość przejażdżki bryczką konną oraz podziwiania przepięknych motocykli. Młodsi uczestnicy festynudali się porwać szaleństwu na dmuchanym zamku
i zjeżdżalni oraz korzystali z malowania twarzy i włosów.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę naszym gościom, a licznym sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji.