Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki zaktualizował dane dotyczące liczby przypadków choroby w województwie warmińsko-mazurskim. Jak się okazało, przez pomyłkę doliczono jeden przypadek naszemu powiatowi.

- Była poprawka danych z sanepidu. Okazało się, że jeden przypadek z powiatu iławskiego został przypisany do nowomiejskiego - poinformował Urząd na Facebook'u.

Tym samym mamy nie 15 przypadków zakażenia na terenie powiatu nowomiejskiego, a 14. Liczba zmniejszyła się o jeden w naszym powiecie, a w sąsiednim iławskim zwiększyła do 2. 

Przypominamy: wśród zakażonych na terenie naszego powiatu jest dyrektor powiatowego sanepidu, zastępca komendanta PSP, Komendant Powiatowy Policji, Wójt Gminy Biskupiec, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, strażacy PSP z Nowego Miasta, urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy oraz dwie pracownice nowomiejskiego sanepidu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 16 marca doszło do spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem dyrektor sanepidu, u której jako pierwszej stwierdzono zakażenie COVID-19. Okazuje się, że oprócz pani dyrektor już 4 inne osoby z tego posiedzenia są zakażone koronawirusem (zastępca komendanta PSP, Komendant Policji, urzędnik Starostwa i Wójt z Biskupca). Pod względem liczby zakażeń powiat nowomiejski jest na drugim miejscu w województwie warmińsko-mazurskim.

Zakażony koronawirusem Wójt Arkadiusz Dobek, wystosował apel do Was, do mieszkańców powiatu. Apel i kilka słów od włodarza gminy w artykule w linku poniżej:
https://nowemiasto.dlawas.info/wiadomosci/wojt-gminy-biskupiec-do-mieszkancow-zostancie-w-domach/cid,14316,a