Latanie bez skrzydeł? To możliwe w warszawskim tunelu aerodynamicznym. Taka rozrywka przeznaczona jest dla każdego – niezależnie od wieku!

Specjalne warunki, jakie tworzy tunel aerodynamiczny, pozwalają na unoszenie się w powietrzu dokładnie tak, jak podczas lotu w przestworzach. Takie konstrukcje są obecnie dostępne w wielu różnych krajach na świecie. Można korzystać z nich także w Polsce! Jeden z najnowocześniejszych aerotuneli znajduje się w Warszawie. To kapitalna propozycja dla każdego, kto lubi dobrą zabawę z nutą adrenaliny.

Na czym dokładnie polega latanie w tunelu aerodynamicznym? Czy to rozrywka rzeczywiście przeznaczona dla każdego? W końcu, ile trzeba będzie zapłacić za latanie w takim tunelu?

 

Tunel aerodynamiczny, czyli swobodne latanie w powietrzu

Standardowe tunele aerodynamiczne to urządzenia dedykowane do badania aerodynamiki obiektów. W porównaniu do tuneli przeznaczonych do lotów łączy je obecność dużych wentylatorów, które wprawiają w ruch strugi powietrza – nawet ponad 300 km/h.

Wewnątrz przeszklonego tunelu aerodynamicznego znajduje się siatka, która pełni rolę zabezpieczającego podłoża. Nie blokuje przepływu powietrza i stojąca na niej osoba może unieść się w górę po uruchomieniu wentylatorów.

Lot w aerotunelu najczęściej porównywany jest do swobodnego spadania, którego można doświadczyć podczas skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czaszy. To uczucie lotu w dół z ogromną prędkością. Można wtedy wykonywać rozmaite ewolucje – to także możliwe w tunelach aerodynamicznych.

Początkowo tunel aerodynamiczny wykorzystywany był jedynie przez osoby uczestniczące w szkoleniach spadochroniarskich. Teraz coraz więcej takich obiektów udostępnianych jest dla szerszej klienteli – właśnie taki tunel aerodynamiczny działa także w Warszawie.

 

Kto może wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym?

Dużą zaletą tunelu aerodynamicznych jest łatwa dostępność tego typu rozrywki. Jest ona przeznaczona praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na przeżycie czegoś niesamowitego. To również chętnie wybierany pomysł na prezent, na przykład na urodziny, Dzień Ojca czy też pod choinkę – tunele aerodynamiczne są otwarte przez cały rok.

Loty w tunelu aerodynamicznym nie mają ograniczeń wiekowych – mogą brać w nich udział również osoby niepełnoletnie, nawet kilkuletnie dzieci. Z drugiej strony to także kapitalna rozrywka dla seniorów.

Wśród głównych przeciwwskazań do lotów w tunelu znajduje się gorszy ogólny stan zdrowia, który jest przeciwwskazaniem do uprawiania innych sportów.

Dokładne informacje można znaleźć na stronach internetowych organizatorów lotów. W Warszawie jest to tunel aerodynamiczny Profly.

 

Ile kosztuje latanie w tunelu aerodynamicznym?

Koszty związane z lotem w aerotunelu wcale nie są bardzo wysokie. To rozrywka niemalże na każdą kieszeń – także jako udany pomysł na prezent!

 

Cennik lotów w tunelu aerodynamicznym w Warszawie:

3-minutowy lot dla osoby poniżej 18 roku życia – 229 złotych.

3-minutowy lot dla osoby dorosłej – 259 złotych.

6-minutowy lot dla osoby dorosłej – 499 złotych.

Pakiet rodzinny dla 6 osób (min. 2 dorosłe) – razem 12 lotów na 18 minut – 1399 złotych.

 

Warszawski tunel aerodynamiczny organizuje również szkolenia INTRO oraz PRO przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się wykonywać różne ewolucje w tunelu aerodynamicznym.

Loty można rezerwować od razu na wybrany termin – wystarczy wybrać go z kalendarza umieszczonego na stronie. Także istnieje możliwość zakupienia vouchera upominkowego. To rodzaj zaproszenia przeznaczonego jako podarunek – obdarowana voucherem osoba może wybrać samodzielnie termin lotu przez stronę organizatora.

Zatem loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie to kapitalna propozycja dla każdego, kto lubi niebanalne rozrywki. Można wybrać się do niego ze znajomymi albo z rodziną. Także lot w aerotunelu może być doskonałym pomysłem na prezent, na przykład na urodziny, wieczór kawalerski, wesele, pod choinkę, na Dzień Chłopaka.