Kolejny zimowy weekend za nami. Jak informują policjanci z powiatu iławskiego, w tym czasie wzywani byli 100 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 16. W tym czasie na drogach powiatu odnotowano również 15 interwencji związanych z ruchem drogowym. Na szczególną uwagę zasługuje zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Lubawy.

Funkcjonariusze zatrzymali wielu nieodpowiedzialnych kierujących w tym jednego, który zdecydował się kierować swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tak właśnie postąpił 28 – latek, o którym policjantów poinformował świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Dzięki informacji od świadka, funkcjonariusze zatrzymali 28 – latka. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem osobowym renault mając 4 promile alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Lubawy jechał samochodem z pasażerką. Kobieta oświadczyła, że "nie zauważyła żeby syn był pod wpływem alkoholu".  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 28 – latek już wkrótce odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowania.

Źródło: KPP Iława