Mieszkaniec Osiedla

Oceniono 1 raz(y) 1

Chciałbym segregować śmieci, ale większość mieszkańców Osiedla (spółdzielnia mieszkaniowa) w Biskupcu woli płacić więcej i nie segregować. Zostałem zmuszony
do płacenia więcej, bo ludziom się nie chce. Jeśli ktoś jest sam to nie robi mu różnicy czy płaci 10 czy 18 zł, ale dla czteroosobowej rodziny to już 32 zł różnicy, a rocznie prawie czterysta zł. Chciałbym by u nas stawka była też 48 zł za śmieci niesegregowane, bo wówczas jestem pewien większość mieszkańców zdecydowałaby się na segregowanie, bo dwuosobowa rodzina płaciłaby już poważne pieniądze...

toja

Oceniono 1 raz(y) 1

Ceny za śmieci rosną i będą rosnąć, i będą duże różnice. Dlaczego? Bo NIE MA KONKURENCJI!

obserwator

Oceniono 5 raz(y) -1

Dobry wójt, dobry gospodarz gminy mający autorytet wiedząc o planowanych podwyżkach nie siedzi w gabinecie tylko spotyka się z innymi włodarzami gmin przekonując ich do swoich racji. Nie wierzmy że inni wójtowie byli nagle za podwyżkami cen. Działanie T.Sz. przypomina wałęsowskie ;jestem za a nawet przeciw;. W tej sytuacji nie trzeba było tam w ogóle jechać , a pisanie takich oświadczeń jest po prostu śmieszne. Podobnie jak informacja z gminy Biskupiec.

Grodziczno.

Oceniono 3 raz(y) 1

Za takie stawki to kosze chyba dostaniemy za darmo? Tylko każą płacić, a od siebie nic!

Miki

Oceniono 5 raz(y) -1

Stałam w kolejce by zapłacić za śmieci w Biskupcu. Przede mną Pani ze łzami w oczach, pytała dlaczego za mieszane odpady stawka wzrosła z 10 na 18 zł za osobę. Dotąd płaciła za siebie i męża 20 zł, a teraz 36 zł, skąd ona na to weźmie. Szkoda mi się zrobiło bidulki.
Pani kasjeska poinformowala ją, że nadal może płacić tyle ile płaciła, tylko, że musi zacząć segregować śmieci.
W tym momencie Pani stwierdziła, że jak tak, to ona woli płacić więcej. Cała moja litość zniknęła w sekundzie.
Ludzie opamiętajcie się!
Segregacja to nie jest trudna rzecz.
Katolicy! Nawet Papież apeluje, by dbać o Ziemię. Ale nie! Niech dbają inni! My Polacy nic nie musimy!

kali

Oceniono 3 raz(y) 1

Slepy widział, głuchy slyszał wójcie te twoje tylko słowa na papierze. Tu w tej gminie możesz plesc bajki bo jak mowi klasyk : ciemny narod kupi wszystko:

lika

Oceniono 4 raz(y) 0

to teraz pytanie "Dlaczego są ta różne stawki za odpady segregowane i nie segregowane w gminach powiatu nowomiejskiego? Są to stawki od 10,00 zł do 12,00 zł za odpady segregowane i od 14,00 zł do 48,00 zł za odpady ni e segregowane. Rozumiem ,że wszystko drożeje ale żeby były aż tak duże różnice w kwotach za wywóz śmieci.