W dniach 6-7 listopada 2018r. odbył się XI Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wydarzenie odbyło się pod patronatem portalu Nowe Miasto dla Was. Poniżej wyniki konkursu, na górze artykułu fotorelacja.

Pierwszego dnia festiwalu komisja w składzie: 

-Katarzyna Olęcka – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

-Michał Wróblewski – muzyk, założyciel i dyrygent zespołu Iława Gospel Singers, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie

-Zbigniew Ewertowski – muzyk, do niedawna instruktor artystyczny w Miejskim Centrum Kultury

po wysłuchaniu 12 uczestników klas podstawowych I-III, przyznała:

I miejsce - Fijakowski Antoni – Szkoła Podstawowa nr 2  w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce -  Mączkowska Zofia – Szkoła Podstawowa nr 1  w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce – Sieńska Zofia – Szkola Podstawowa w Sampławie

Wyróżnienia otrzymali:

- Titz Agata – Szkoła Podstawowa w Zajączkowie

- Zelma Aleksandra – Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu

- Górzkowski Marceli z Mroczna

Druga dnia festiwalu 7 listopada 2018r. komisja w składzie: 

- Iwona Mrozińska – Dyrygent Chóru Cantamus, Chóru Canto Grazioso oraz Dyrektor Szkoły  Muzycznej        w Nowym Mieście Lubawskim

- Michał Wróblewski – muzyk, założyciel i dyrygent zespołu Iława Gospel Singers, 

  Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie

- Zbigniew Ewertowski – muzyk, do niedawna instruktor artystyczny w Miejskim Centrum Kultury

po wysłuchaniu 75 uczestników w trzech kategoriach przyznała następujące miejsca:

Kategoria klasy podstawowe IV-VI:

I miejsce – Cieplak Jakub - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce -  Jaroszewska Aleksandra -  Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce – Gburczyk Kaja- Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo

Wyróżnienia otrzymali:

Artuszewska Alicja - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

Reńska Natalia - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo

Jamroży Paulina -  Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

Kategoria klasy podstawowe VII-VIII i gimnazjum:

I miejsce – Opalska Julia – Szkoła Podstawowa nr. 6 w Kwidzyniu

II miejsce -  Lenga Szymon – Szkoła Podstawowa w Marzęcicach

III miejsce – Dudulska Klaudia – Szkoła Podstawowa w Mrocznie

Wyróżnienia otrzymali:

Kasprzycka Amelia – Szkoła Podstawowa w Lubawie

Dąbrowska Dominika – Szkoła Podstawowa w Lubawie

Jarzembek Piotr z Zajączkowa

Grzonkowska Zofia – Szkoła Podstawowa w Marzęcicach

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce –  Kalinowski Mateusz - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

II miejsce – Żyła Dominika – Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

III miejsce – Kraśnicka Julita - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

Wyróżnienia otrzymali:

Żulczyk Natalia – Zespół Szkół w Bielicach

Razdolska Faina - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu