Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 29-latka. Mieszkaniec gminy Kurzętnik posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Kościuszki w Kurzętniku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że 29-letni mieszkaniec tej gminy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim na okres 72 miesięcy, który obowiązuje go do 2019 roku .

 

Teraz motorowerzysta ponownie stanie przed sądem.

 

Przypominamy!

 

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.