Tak jak już Państwa informowaliśmy... Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski poinformował we wtorek tj. 12.01.2021r., że odbyła się sekcja zwłok nastolatki znalezionej w strumieniu w Kurzętniku. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich, a na ciele nastolatki nie znaleziono jakichkolwiek obrażeń, które mogłyby na to wskazywać. Wykluczono też, aby dziewczyna utonęła, sprawdzono to ze względu na okoliczności znalezienia ciała. Natomiast ze wstępnej opinii biegłego wynika, że na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

Pojawiły się nowe okolicznościach śmierci 13-letniej Andżeliki z Domu Dziecka w Pacółtowie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski poinformował, że 44-letni mężczyzna 7 stycznia na prośbę jednego z nastolatków kupił dla grupy 0,7 L wysokoprocentowego alkoholu. 13-letnią Andżelikę znaleziono martwą następnego dnia.

Prokurator nadmienił, iż śledczy ułatwiające odkrycie okoliczności śmierci 13-latki, czekają obecnie na wyniki badań toksykologicznych z materiału biologicznego zmarłej. 

Przed sądem rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim toczy się postępowanie wszczęte w związku z nieudzieleniem pomocy. Sąd wysłuchał dwóch chłopców w wieku 13 i 16 lat. Zdecydował o umieszczeniu ich do czasu prawomocnego zakończenia postępowania w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Natomiast mężczyzna odpowie przed sądem za rozpijanie małoletnich, może mu grozić za to do 2 lat więzienia.

Czy faktycznie o śmierci 13-letniej Andżeliki zaważył alkohol? Czy w trakcie postępowania na jaw wyjdą inne okoliczności tej tragedii? Co zrobić, aby w przyszłości uniknąć podobnej tragedii? 

Liczymy na rozsądek i wartościowe komentarze szanownych Czytelników Nowe Miasto dla Was.