W całej Polsce zmieniły się przepisy dotyczące odpadów i ich segregacja stała się obowiązkowa. Każdy z Państwa zapłaci taką samą opłatę za śmieci segregowane. Od 1 czerwca zasady te wchodzą na terenie Nowego Miasta Lubawskiego oraz gmin Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie.

Niestosowanie się do zasad segregacji odpadów może oznaczać większe wydatki. Według nowych stawek przyjętych na całym terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”, do którego należą wspomniane samorząd,y za niesegregowane odpady trzeba będzie zapłacić dwa razy więcej niż za śmieci segregowane! 

Firma odbierająca odpady może stwierdzić, że nasze śmieci nie są prawidłowo posegregowane. Wtedy za dany miesiąc możemy zapłacić podwójną stawkę!

Stawka wynosi 22 zł za osobę. Dla posiadaczy domów jednorodzinnych jest możliwość 5 zł zniżki za posiadany kompostownik.


Jeśli nie otrzymałeś lub nie masz harmonogramu odbioru odpadów na drugie półrocze 2020 od czerwca do grudnia, możesz go znaleźć na stronie internetowej firmy odbierającej odpady. Wystarczy kliknąć w zakładkę "Harmonogram odbioru odpadów" i wpisać swoją miejscowość z pełnym adresem. Link do strony poniżej:

http://koma.net.pl/oddzial/olsztyn/