Nietypowa lekcja bezpieczeństwa odbyła się w Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim. Przed mikołajkami przedszkolaków odwiedzili policjanci wraz z lokalnym animatorem kultury i sportu Ryszardem Krzemieniewskim. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci ich opiekunowie otrzymali elementy odblaskowe.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważny obszar działalności policjantów, dla których bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze. Każdy wie, że nie ma nic bardziej cennego niż zdrowie i życie. Dlatego też nowomiejscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania w których zachęcają pieszych, tych małych i dużych, poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym do noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaki lub tornistra. 

Tym razem z okazji Mikołajek nowomiejscy policjanci wraz z lokalnym animatorem kultury i sportu Ryszardem Krzemieniewskim spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i zachęcali je do noszenia odblasków oraz prosili by przekonali dorosłych członków rodziny do odblaskowej mody. Maluchy miały okazję nauczyć się właściwego przechodzenia przez przejście dla pieszych, a same zaśpiewały piosenkę o bezpieczeństwie. 

Odblaski mogą uratować zdrowie i życie. Dlatego też dzięki zaangażowaniu gości przekazano na ręce dyrekcji przedszkola 35 kamizelek odblaskowych dla dzieci, dzięki którym będą one bardzie widoczne i bezpieczne podczas spacerów. Wszystkie dzieci otrzymały także odblaskowe opaski i zawieszki ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Pan Ryszard Krzemieniewski podarował przedszkolu książki edukacyjne o bezpieczeństwie, płyty z filmami edukacyjnymi oraz gry dydaktyczne z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie