Mieszkańcy wsi Katlewo i Białobłoty zaplanowali ciekawą ofertę na wakacyjny czas. Udało się pozyskać środki na odnowienie wsi. Do tego w świetlicy ma ruszyć kurs informatyki.

Mieszkańcy i mieszkanki wsi Katlewo i Białobłoty zawiązali grupę nieformalną, której celem jest poprawienie estetyki tych miejscowości. Ze wsparciem Urzędu Gminy Grodziczno udało się sięgnąć po dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych ze środków Akademii Lokalnej Energii Kobiet.

Dzięki środkom przygotowane zostaną nasadzenia roślin ozdobnych przy kapliczce w Katlewie oraz przystanku autobusowym w Białobłotach. Do tego staną dwie tablice mówiące o historii tych miejscowości. Podsumowaniem pracy angażującej wszystkich mieszkańców będzie ognisko integracyjne. Działania są zaplanowane na okres wakacyjny.

Koło Gospodyń Wiejskich w Katlewie włączyło się również w projekt „Kwalifikacje językowe i ICT dla osób z województwa warmińsko-mazurskiego” prowadzony przez Olsztyńską Szkołę Wyższą. Będzie można wziąć udział w bezpłatnym kursie informatyki (100 godzin lekcyjnych). Więcej informacji można uzyskać u Emilii Wierzbowskiej, prezes koła. Numer tel. 668 508 484.

źródło: nadesłane