Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 23–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Grodziczno w ramach dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Mężczyzna otrzymał także nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Kilka dni temu nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją rodziną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał bliskim, a także groził. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Grodziczno policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Mężczyzna otrzymał także zakaz bezpośredniego kontaktowani się z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do nich oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.