- 14 października 2019 roku o godzinie 19:30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym 
w Gwiździnach - informuje oficer prasowy KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a dowódca udał się na rozpoznanie w wyniku, którego ustalił, że samochód osobowy po dachowaniu znajduje się poza jezdnią w polu. W pojeździe znajduje się jedna osoba (kobieta), która nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Pojazd leżał na lewym boku. Strażacy pomogli osobie poszkodowanej wyjść na zewnątrz pojazdu i zaczęli udzielać pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął osobę poszkodowaną od strażaków. Na skutek zdarzenia obrażeń ciał doznała kobieta podróżująca pojazdem. Poszkodowana osoba została przetransportowana do szpitala.

Na miejsce działań skierowano jeden zastęp z JRG Nowe Miasto Lub., dwa zastęp OSP Gwiździny, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji. Działania służb ratowniczych trwały 1 godziny.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
Zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie