Przed nami mroźny, zimowy i pogodny weekend w powiecie nowomiejskim. Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowszą prognozę pogody oraz ostrzeżenia meteorologiczne przed mrozem.

Noc z piątku na sobotę oraz sobota:
Nocą temperatura minimalna na poziomie -10/13°C. Zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej części nocy możliwe nieco większe oraz nie wykluczony opad śniegu, lecz nie zbyt intensywny. Wiatr słaby. Możliwa mgła radiacyjna osadzająca szadź.  W sobotę pogodnie, bez opadów, bezchmurnie bądź z małym zachmurzeniem.
Wzrost temperatury do około -5/-7°C. Wiatr słaby. Jeśli nocą pojawi się mgła może utrzymywać się do godzin popołudniowych.

Noc z soboty na niedzielę oraz niedziela:
Nocą spadek temperatur nawet do około -17/-20°C. W pierwszej części nocy bezchmurnie potem stopniowy wzrost zachmurzenia. Bez opadów. Wiatr słaby. Również nie wykluczona mgła osadzająca szadź. Niedziela z temperaturą maksymalną poniżej -10°C. Przybędzie chmur zaś słońca też nie powinno zabraknąć. Wzrośnie prędkość wiatru wiejącego ze wschodu i północnego-wschodu, porywy dochodzić będą do 40-50km/h.

Poniżej znajduje się także opisowe ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia przed mrozem na noc z piątku na sobotę. Wstępne ostrzeżenia dołączamy także w grafice, zaś po ostateczne zapraszamy na profil lokalnego łowcy burz, do którego strony link podany jest na końcu artykułu. Na fanpage można znaleźć także codzienne prognozy pogody wręcz w marginalnym błędem prognostycznym. 

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE DLA POWIATU NOWOMIEJSKIEGO PRZED MROZEM

W trakcie trwania ostrzeżenia prognozuje się spadek temperatur minimalnych do około -10/-13°C w związku ze słabą prędkością i porywami wiatru oraz wychładzania się powietrza na skutek rozpogodzeń. Zaleca się długotrwałe nie przebywanie na zewnątrz oraz schowanie zwierząt domowych do cieplejszych miejsc, w obu przypadkach ze względu na możliwość wychłodzenia organizmu.

OBOWIĄZYWANIE:
od : 05.02.2021 godz. 22:00
do : 06.02.2021 godz. 09:00

Prognozę i ostrzeżenia wydał i opracował : Łowca Zjawisk Pogodowych, lokalny łowca burz.

https://www.facebook.com/LOWCAZJAWISKPOGODOWYCHR0G6NML/