Od samego rano otrzymujemy od Was zdjęcia i materiały video, które obrazują z jak ciężkimi warunkami do jazdy muszą zmagać się kierowcy. Obficie padający w nocy i nad ranem śnieg kompletnie sparaliżował krajową 15-tkę. Trudna sytuacja także na drodze wojewódzkiej nr 538 między Pacółtowem a Tylicami.

Na wspomnianej powyżej drodze w poprzek jezdni stanął samochód ciężarowy, który nie zdołał podjechać pod górę. Kierowca nie jest w stanie wydostać pojazdu samodzielnie, dlatego też została wezwana pomoc drogowa, która zjawi się dopiero... za godzinę. To oznacza, że przez najbliższe minimum 60 minut nie przejedziecie drogą wojewódzką na odcinku Pacółtowo-Tylice. Policja radzi poruszać się drogami lokalnymi.

AKTUALIZACJA - DW 538 [godz. 11:20]: Samochód ciężarowy został ściągnięty na jedną stronę, ruch odbywa się wahadłowo. Pojazd będzie teraz ściągany z górki...

Z utrudnieniami spotkali się także kierowcy na drodze krajowej nr 15. Korki tworzyły się zarówno od Kurzętnika w stronę Brodnicy, jak i od Jajkowa w stronę Nowego Miasta Lubawskiego. Tutaj mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją - samochody ciężarowe nie były w stanie podjechać pod górę.

Jak informują czytelnicy warunki na drogach w powiecie nowomiejskim są tragiczne i trudno gdziekolwiek dostrzec piaskarki. Czyżby drogowcy zaspali?

Poniżej nagranie video naszego czytelnika - droga krajowa nr 15, miejscowość Jajkowo - kierowca TIR-a podejmuje próbę podjechania pod górę.

Chcesz podzielić się z nami informacją? Napisz do nas!