Jak wybrać pasek LED do nowoczesnego wnętrza?

Pasek LED

W dzisiejszych czasach, w dobie ochrony środowiska potrzebujemy coraz to nowszych rozwiązań, także w zakresie oświetlenia. Pasek LED w przeciwieństwie do oświetlenia tradycyjnego oszczędza prąd, a co za tym idzie - mniejsza jego zużycie oraz pozwala nam oszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Paski LED wykorzystują diody LED. W zastosowaniu zewnętrznym służą na przykład oświetleniu ulic i miast, a w zastosowaniu wewnętrznym można ich na przykład użyć do oświetlania całych pomieszczeń.

Paski LED są bardzo żywotne. Dzisiaj już klasyczne oświetlenie praktycznie w całości jest wyparte. Diody występują już w przeróżnych wariantach jeżeli chodzi o moc, jak i intensywność światła oraz kolory diod. Pasek LED RGB (czyli pasek LED czerwowo - zielono - niebieski) wpływa na to, że pokój ten nabierze niespodziewanych kolorów i rozjaśni się przeróżnymi barwami. Kolorami diod można również sterować za pomocą pilota.

Pasek LED można umieścić tak naprawdę w każdym miejscu. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest wyobraźnia projektanta albo osoby, która decyduje o wystroju wnętrz. Takie ledy można ustawiać na suficie, może to być także światło boczne, jak i umiejscowione na podłodze - na zewnątrz i wewnątrz budynku. Każdy je ustawia jak uważa, że będą najkorzystniej wyglądać w swoim wnętrzu. Taśmy LED-owe mają to do siebie, że nie trzeba ingerować w instalację elektryczną znajdującą się w domu.

Paski LED służą także do podświetlania reklam czy banerów. Niektórzy właściciele sklepów podświetlają sobie nimi swoje witryny. Wygląda to naprawdę dobrze i tak naprawdę można się cieszyć tymi LED-ami przez wiele, wiele długich lat. A to za sprawą ich długiej żywotności. Diody LED różnią się między sobą tym, że mają różny pobór energii (im niższy, tym niższe zużycie światła). Diody z najniższym poborem energii służą nam na przykład do podświetlenia listew przypodłogowych albo krawędzi sufitów podwieszanych. Troszkę mocniejsze diody są używane do bocznego oświetlenia schodów. Najmocniejsze ledy natomiast służą nam w oświetleniu ulicy.

Aby zabezpieczyć te paski LED przed czynnikami zewnętrznymi, pokryto je warstwą silikonu (dodatkową). Bezpieczeństwo oczywiście przede wszystkim, dlatego nie powinniśmy sami takich pasków LED zakładać. Najlepiej, żeby zajął się tym ktoś, kto zna się na rzeczy. Nie chcemy przecież, żeby stało się coś niepożądanego. Stopień, który pozwala nam na zgięcie paska LED został zmieniony i jest aktualnie wzmocniony na wypadek technicznych złamań. Musimy pamiętać o tym, że jedną z ważniejszych przyczyn zmiany klasycznego oświetlenia na światła LED jest kwestia finansowa. Można wiele zaoszczędzić i jeszcze na dodatek wspomożemy nasze środowisko. To co my robimy dla świata i dla naszego środowiska bardzo wpływa na przyszłość naszych dzieci, wnuków oraz prawnuków. Możemy oczywiście spróbować sami zamontować takie paski LED w pomieszczeniu, ale lepiej jest to oddać w ręce specjalistów. Oni znają się na tym najlepiej i najlepiej będą wiedzieli jak postępować z takimi taśmami.

Żródło: https://www.kingled.pl/tasmy-led.html