W pierwszym środowym komunikacie o godz. 10:00 ministerstwo zdrowia poinformowało o 154 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Niestety, w tym jest 5 nowych przypadków w województwie.

8 kwietnia 2020, godz. 10:00

Po otrzymaniu informacji o kolejnych przypadkach COVID-19, skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Guzkiem, rzecznikiem wojewody, który udzielił szczegółowych informacji.

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia, w sumie 92. Kobieta w średnim wieku, powiat iławski - szpital w Ostródzie, młoda kobieta z Olsztyna - szpital w Ostródzie, kobieta w średnim wieku, powiat nidzicki - w domu, starszy mężczyzna z Olsztyna - w domu, starszy mężczyzna, powiat braniewski - szpital w Elblągu.

W powiecie nowomiejskim bez zmian - 26 przypadków koronawirusa. W sąsiednim powiecie iławskim - 15 zakażeń. Do tej pory nikt z naszych mieszkańców nie zwalczył choroby. W województwie od początku epidemii wyzdrowiało 10 osób

KOMUNIKAT MINISTERSTWA

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 
29 osób z woj. wielkopolskiego, 
28 osób z woj. śląskiego, 
27 osób z zachodniopomorskiego,
13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
12 osób z woj. dolnośląskiego, 
9 osób z woj. małopolskiego,
7 osób z woj. lubelskiego, 
7 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
4 osób z woj. podlaskiego,
3 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. podkarpackiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)