Choć nie każdy może sobie zdawać z tego sprawę, to pączki są jedną z najstarszych polskich słodkości. Wyrób ten ma też francuski rodowód, ponieważ do Polski przywieźli je ponoć francuscy kucharze Augusta III. Bez względu jednak na jego historię, sama receptura i smak pączków nie zmieniła się jakoś drastycznie przez stulecia, podobnie jak miłość wielu osób do pączków. Pączki to od zawsze słodkie drożdżowe ciastko z owocowym nadzieniem, które smażone jest w głębokim tłuszczu. Najlepsze pączki serwuje Bite a Donut - znana pączkarnia we Wrocławiu. Koniecznie musisz poznać ich smak!

Za co kochamy pączki?

Miliony osób kocha pączki za ich niepowtarzalny, wyjątkowy smak. Jednak, by podbiły serca fanów, pączki muszą być przygotowywane według starych receptur. I tak właśnie przygotowywane są w pączkarni we Wrocławiu. Tu tradycja miesza się z pasją do tych słodkości. Zwykle pączki kojarzą się nam z domową recepturą, przekazywaną z pokoleń na pokolenia w naszych domu. I coś w tym jest, bo dziś najlepsza pączkarnia we Wrocławiu - Bite a Donut nadal opiera się na tradycyjnych, niezawodnych recepturach, serwując tym samym swoim klientom pączki idealne.

Co wyróżnia dobry pączek?

Dobry pączek to według większości osób taki, jaki kojarzy się nam z recepturą naszych babć. Prawdziwy pączek w swoim składzie ma żółtka, masło, cukier i drożdże. W bardziej luksusowych recepturach znajdzie się też odrobina alkoholu, który dodany do ciasta sprawia, że pączek nie „opija” się tłuszczem. Najlepsze pączki to oczywiście te, które smażone są na smalcu, a w środku mają niezwykle aromatyczną konfiturę różaną. Idealny pączek jest lekki i puszysty, a jego wierzch zdobi słodki lukier albo mgiełka z cukru pudru. W niektórych recepturach dopuszczalne jest oblanie pączka dobrą, gorzką czekoladą. Pączkarnia we Wrocławiu rozpieści podniebienia nawet największych smakoszy pączków, którzy jak raz spróbują, już zawsze będą ją odwiedzać. Pączki to specjalność paczkarni, która od wielu lat specjalizuje się w ich wypieku.

Małe minusy pączków

Smakosze pączków doskonale zdają sobie sprawę z tego, że te pyszne, słodkie ciastka mają też pewne minusy. W jednym pączku kryje się bowiem średnio aż 250 kalorii, jednak jedzone nie za często nie zrobią nam krzywdy.

Pączki na całym świecie

Pączki znane są na całym świecie, jednakże w zależności od miejsca, smakują i wyglądają nieco inaczej. A wszystko dlatego, że istnieje wiele różnych receptur ich przygotowania, zaś do ciasta dodawane są różne składniki. W Europie Zachodniej najczęściej wykorzystuje się przepisy niemieckie.

Słodki sposób na zaręczyny

Jeżeli zależy Ci na nowoczesnych i niezwykle oryginalnym sposobie na zaręczyny, koniecznie zabierz ukochaną na pączki. Zamów pączka z pierścionkiem w środku lub paczka w kształcie pierścionka zaręczynowego, który zostanie specjalnie przystrojony przez zespół cukierników. Pączkarnia we Wrocławiu to miejsce, gdzie każda poważna deklaracja nabiera innego znaczenia.W Bite a Donut mamy zawsze świeże, tradycyjne pączki, wypiekane z ogromną pasją i oddaniem, które zachęcają od wejścia, a zapach pysznych pączków czuć już na ulicy.