To była wyjątkowa chwila dla uczniów klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szwarcenowie. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły!

Ta niezwykła uroczystość miała miejsce w piątek 18 października. Do uczniów ZSP w Szwarcenowie dołączyli goście specjalni: wójt Arkadiusz Dobek, sołtysi Wonny, Szwarcenowa i Wielkiej Wólki, dyrektor Przedszkola Publicznego w Krotoszynach Iwona Iglantowicz, ks. Przemysław Bolewski a także dumni rodzice pierwszoklasistów.

Uczniowie wraz z wychowawczynią Edytą Boguszewską oraz całą społecznością szkolną, zorganizowali niezwykłą akademię. Zanim nastąpiło oficjalne ślubowanie, pierwszoklasiści musieli zdobyć "Klucze Do Wiedzy", by móc stać się częścią ZSP w Szwarcenowie.

Wraz ze swoimi rodzicami, ośmioro uczniów klasy I złożyło ślubowanie a wśród społeczności szkolnej oficjalnie przywitała ich dyrektor placówki Pani Grażyna Tadajewska. Po części oficjalnej były prezenty zarówno od wójta gminy, jak i rodziców i zebranych gości. Rada Rodziców przygotowała dla zebranych słodki poczęstunek.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i miłe przywitanie naszej redakcji. Zdjęcia z dzisiejszego ślubowania na górze artykułu.