Nowomiejscy policjanci pracowali przy kolizji drogowej, którą spowodował nietrzeźwy kierujący. 39-latek kierujący mercedesem podczas wymijania zjechał na lewy pas i uderzył w prawidłowo jadącego seata. Mieszkaniec Iławy podróżował z pasażerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że sprawca kolizji miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Do zdarzania doszło wczoraj ok godz. 17:00 w Radomnie. Na miejsce interwencji pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący mercedesem podczas wykonywania manewru wymijania zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki seat. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 39-letni sprawca kolizji miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Teraz mieszkaniec Iławy ze swego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.