Nowomiejscy policjanci pracowali przy kolizji drogowej, którą spowodował 49-latek kierujący samochodem marki Dodge Caliber. Mężczyzna podczas wymijania z innym pojazdem stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze uderzając w drzewo a następnie doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że sprawca kolizji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Do zdarzania doszło wczoraj ok godz. 13:00 w Mroczenku. Na miejsce interwencji pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący samochodem marki Dodge Caliber nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi podczas wymijania z innym pojazdem stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze uderzając w przydrożne drzewo a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu.

Mężczyzna podróżował sam. Trafił do szpitala na obserwację. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 49-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Teraz mieszkaniec gminy Grodziczno ze swego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.