Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 67- letniemu mieszkańcowi gminy Grodziczno, który znajdując się w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję uderzając w inne auto podczas wymijania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzania doszło we wtorek późnym wieczorem. Około godz. 22:30 oficer dyżurny nowomiejskiej policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miejscowości Kowaliki na terenie gminy Grodziczno. Na miejsce interwencji pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierowca mercedesa podczas wymijania peugeota uderzył w niego. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że mężczyzna ten znajdował się pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kolizji w jego domu.

Mężczyzna został przewieziony do komendy. W chwili badania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za spowodowanie kolizji został już ukarany mandatem karnym.