W kolejnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie w warmińsko-mazurskim. Niestety są kolejne przypadki w powiecie nowomiejskim.

To już czwarty i piąty przypadek zakażenia u osoby z terenu powiatu nowomiejskiego. O szczegółach informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

- Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie: chłopiec, powiat braniewski, starsza kobieta - powiat kętrzyński, kobieta i mężczyzna w średnim wieku - powiat nowomiejski, wszyscy stan dobry.

Wcześniej koronawirusa wykryto u dyrektor powiatowego sanepidu, zastępcy komendanta PSP oraz mężczyzny w średnim wieku  (link -> SPRAWDŹ). Łączna liczba przypadków w powiecie nowomiejskim wynosi 5.

Komunikat Ministerstwa:

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).