W kolejnym komunikacie ministerstwo zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Niestety w tym jest aż 5 nowych przypadków w powiecie nowomiejskim, o czy, informuje Wojewódzki Inspektor Sanitarny

Po otrzymaniu informacji o kolejnych przypadkach COVID-19, skontaktowaliśmy się Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, który udzielił szczegółowych informacji.

W ciągu doby odnotowano 7 nowych przypadków koronawirusa w województwie, z czego 1 z Elbląga, 1 z Pisza i aż 5 w powiecie nowomiejskim. Co ciekawe, ministerstwo poinformowało tylko o 3 przypadkach w województwie.

Oznacza to, że w powiecie nowomiejskim mamy już 21 przypadków koronawirusa. Liczba chorych rośnie lawinowo. W województwie warmińsko-mazurskim najwięcej przypadków jest właśnie w naszym powiecie.

Przypomnijmy: wczoraj odbyły się kolejne masowe testy na terenie powiatu, których wyniki poznamy najpewniej dzisiaj. Badani byli pracownicy różnych instytucji, badane były osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi. Od wykrycia pierwszego przypadku w powiecie nowomiejskim (dyrektor powiatowego sanepidu) minęło 7 dni. Do statystyk powiatowych nie są zaliczane dwa przypadki (komendant policji i strażak z PSP), ponieważ są to mieszkańcy powiatu iławskiego.