Za rozbój odpowie trzech mężczyzn, którzy zaatakowali dwóch mieszkańców gminy Biskupiec. Sprawcy pobili pokrzywdzonych i ukradli jednemu z nich telefon oraz portfel z zawartością pieniędzy, dokumentów i karty bankomatowej. Zarzuty w tej sprawie usłyszał jeszcze jeden mężczyzna, który nakłaniał ich do przestępstwa.

Do zdarzenia doszło wieczorem 3 października br. na terenie gminy Biskupiec. Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał wówczas informację o rozboju na dwóch młodych mieszkańcach tej gminy. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że do ich mieszkania wtargnęło kilku napastników, którzy zaczęli bić ich po głowach a następnie zabrali jednemu z nich telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów, karty bankomatowej i pieniędzy.

 

Pracując nad tą sprawą nowomiejscy kryminalni zatrzymali 4 sprawców tego zuchwałego przestępstwa. Dwaj mieszkańcy powiatu toruńskiego i mieszkaniec gminy Biskupiec w wieku od 21 do 26 lat usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo może im teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W tej sprawie zarzut usłyszał także 24-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, który podżegał ich do pobicia pokrzywdzonych. Mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.