Do 3 września komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się 13 października. Znamy już niemal wszystkie nazwiska osób z powiatu nowomiejskiego, które wystartują w wyborach. Na końcu artykułu znajdziecie sondę - zachęcamy do odpowiedzi na pytanie: Na którego z kandydatów z powiatu nowomiejskiego zagłosujesz w wyborach do Sejmu RP?

PiS odkrywa karty
Na dzisiejszej konferencji prasowej w Elblągu poznaliśmy nazwiska wszystkich kandydatów w wyborach partii rządzącej. Tak jak pisaliśmy wcześniej listę otworzy Leonard Krasulski, obecnie poseł z Elbląga. Niespodzianką jest nieobecność na liście Renaty Rochnowskiej z Wawrowic, osoby która w ostatnich kilku wyborach wspierała listę Prawa i Sprawiedliwości. Pojawią się za to osoby z powiatu i kojarzone z powiatem nowomiejskim.

Na szóstym miejscu jest Damian Godziński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Na 11. miejscu na liście znajdziemy Annę Piątek, kierownika KRUS w Nowym Mieście Lubawskim. 

Koalicja gotowa na wybory
Konferencję prasową zorganizowali także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej (PO, .N, IPL, Nowoczesna). Listę do Sejmu otwiera Jacek Protas, były Marszałek Województwa a obecnie Poseł na Sejm RP. Na kolejnym miejscu znajdziemy osobę kojarzoną w Nowym Mieście Lubawskim - Bernadeta Hordejuk, obecnie Przewodnicząca Sejmiku Województwa.

Kolejny raz swoich sił w wyborach do Sejmu spróbuje Ewa Dembek, były starosta nowomiejski, wieloletnia radna powiatowa i gminna, twórca cyrku "Heca" a obecnie dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. Dembek wystartuje z 5. miejsca na liście.

Z 13. miejsca z KO o mandat Posła zawalczy Marek Borkowski, dyrektor MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.

Lewica kompletuje skład
Pełną listę kandydatów Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem) poznamy w poniedziałek podczas konferencji prasowej. Wiadomo natomiast, że listę otworzy Monika Falej, prawniczka, dyrektor Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Liderkę listy przedstawiono wczoraj na konferencji w Elblągu.

Z piątego miejsca na liście do Sejmu wystartuje Daniel Zdanowski z Łąkorza, radny powiatowy i sołtys miejscowości, działacz społeczny i samorządowy.

PSL i Kukiz ogłaszają listy
Nazwiska do Sejmu z połączonych sił PSL i Kukiz'15 poznaliśmy w sobotę podczas konwencji krajowej. Przedstawieni zostali liderzy list a wcześniej podczas konwencji wojewódzkich pozostali kandydaci komitetu wyborczego.

Listę otworzy Zbigniew Ziejewski, były starosta nowomiejski, wieloletni radny powiatowy, przedsiębiorca ze Szwarcenowa.

Senat i pakt
Wiadomo, że do Senatu w naszym okręgu startować będzie Bogusława Orzechowska z PiS. jej prawdopodobnym kontrkandydatem będzie Stanisław Gorczyca, były senator a obecnie radny sejmiku. Gorczyca ma być kandydatem całej opozycji (KO, Lewica, PSL-Kukiz). Trzecim znanym kandydatem do Senatu z naszego okręgu będzie Adam Żyliński, były burmistrz Iławy i były poseł, który wystartuje z niezależnego komitetu.

Uwaga!
Zachęcamy wszystkich kandydatów do zgłaszania się do naszej redakcji w celu uaktualnienia listy kandydatów. Jednocześnie przypominamy o możliwości reklamy wyborczej na naszych stronach.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze stron kandydatów na portalu społecznościowym Facebook

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ SONDZIE - Na którego z kandydatów z powiatu nowomiejskiego zagłosujesz w wyborach do Sejmu RP?