Nie lekarz, a lekarka, który w dniu 13 marca 2020 roku dyżurowała na grudziądzkim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, została zakażona koronawirusem. Kilkudziecięciu osobom wykonano testy na obecność wirusa, zarówno pacjentom jak i personelowi Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego.

O sprawie informowaliśmy w niedzielę 22 marca na naszym portalu. Jedna z gmin z terenu powiatu brodnickiego zwróciła się z apelem do mieszkańców, by skontaktowali się z sanepidem, jeśli w dniu 13 marca korzystali z usług SOR-u w Grudziądzu.

Wśród 21 osób zakażonych COVID-19, jest internistka ze szpitala w Grudziądzu. Właśnie 13 marca pełniła dyżur na SOR-ze. Jak poinformował wojewoda kujawsko-pomorski, jest to kobieta w średnim wieku, od 15 marca przebywa w kwarantannie domowej, a jej stan jest dobry. Co ważne, lekarka nie została zakażona w pracy, ale podczas prywatnego spotkania.

Tylko w niedzielę pobrano próbki i przebadano 46 osób w związku z wykrytym zakażeniem. Dobre wiadomości napłynęły już 22 marca wieczorem. O wynikach próbek poinformowało Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Wyniki wszystkich 46 osób, które miały kontakt z lekarką (personel i pacjenci) były negatywne, a to oznacza, że nie są zakażeni COVID-19. Personel medyczny i niemedyczny został wysłany na kwarantannę. Rzecznik grudziądzkiego szpitala poinformowała, że zdarzenie nie wpłynęło na pracę placówki.Pamiętaj! Jeśli 13 marca byłeś/byłaś pacjentem/pacjentką SOR-u Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu - ZGŁOŚ SIĘ DO LOKALNEGO SANEPIDU!