Po wczorajszych obfitych opadach śniegu i chwilowym delikatnym ociepleniu, Mazurscy Łowcy Burz prognozują mróz. To oznacza, że będziemy także cieszyć się słońcem.

Przed nami mroźniejsza noc i poranek! 

W całym regionie temperatura powietrza spadła dziś poniżej 0°C. Miejscami występowały i nadal występują słabe opady śniegu. Nocą będą one stopniowo odsuwać się i zanikać, a ich miejsce zajmie silniejszy mróz .

Aktualnie o godzinie 20:00 mieliśmy od -8°C w Olecko, do -2,8°C w Dobrocin (k. Morąg). W ciągu następnych godzin wszędzie należy liczyć się z dalszym spadkiem temperatury powietrza, aż do poranka kiedy to minimalnie notować będziemy od około -6°C w rejonie Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego, do nawet -15°C/-13°C w okolicach Gołdap, Olecko, Ełk

Temperaturę w granicach -13°C/-10°C będziemy mieć także w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Czwartek mroźny ale...słoneczny.

Mroźny będzie sam czwartek. Możemy jednak spodziewać się większej ilości przejaśnień i rozpogodzeń. Padać na ogół już nie powinno, choć lokalnie drobnego śniegu nie można wykluczyć. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia od -9°C/-8°C na wschodzie Mazur (istnieje jednak ryzyko, iż będzie jeszcze nieco chłodniej - nie więcej niż -11°C/-10°C), do -4°C/-3°C na zachodnich krańcach województwa. Wiatr słaby z sektora wschodniego.

Czy w weekend kolejne opady śniegu?

W piątek w drugiej połowie dnia kolejna porcja śniegu i chwilowy wzrost temperatury powietrza.

Źródło obrazu: http://wxcharts.eu - przykładowa szacowana minimalna temperatura powietrza do przedpołudnia

 

Obraz może zawierać: tekst