W poniedziałek 29 czerwca Brodnica była kampanijną areną wyborczą dla dwóch kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Pisaliśmy już o wizycie Andrzeja Dudy, czas podsumować wizytę Rafała Trzaskowskiego, który w przeciwieństwie do urzędującego prezydenta, spotkał się z mieszkańcami na Dużym Rynku.

Spotkanie z wyborcami rozpoczęło się punktualnie o godz. 15:00. Kandydata przywitał burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz. Mimo niesprzyjającej aury, na wiec prezydenta Warszawy przyszła spora grupa ludzi. Pojawiła się także grupa zwolenników Andrzeja Dudy, którzy próbowali zakłócić przebieg spotkania. Zostali oni jednak zagłuszeni hasłami, które wybrzmiewały z ust wyborców Rafała Trzaskowskiego.

Niestety prezydent Andrzej Duda jest wyłącznie prezydentem PiS, jednej partii. Natomiast nam w tych trudnych czasach potrzebny jest silny, niezależny prezydent, który nie tylko będzie patrzył rządowi na ręce, ale będzie na rządzie wymuszał dobre działanie - mówił na Dużym Rynku kandydat KO.

Trzaskowski wspomniał także o wizycie prezydenta Dudy w Brodnicy.


Słyszałem, ze mój szanowny konkurent też był w Brodnicy, ale zdaje się, że niestety nie znalazł czasu, by się z państwem spotkać. A szkoda. Dzisiaj potrzebny jest nam prezydent, który jest prezydentem silnym, który chce mówić o dniu jutrzejszym, a nie przez cały czas rozmawiać o tym co było, o tym co rozstrzygnięte. Niestety jak dzisiaj słyszałem pana prezydenta Andrzeja Dudę to widzę, że on cały czas chce rozmawiać o przeszłości. A my chcemy rozmawiać o dniu jutrzejszym. I przede wszystkim rozwiązywać prawdziwe problemy. Czy mówił na przykład o drodze krajowej nr 15 z Torunia do Olsztyna? Czy mówił o tym, że zamierza pomóc waszemu szpitalowi powiatowemu? Czy mówił o tym, jakie są problemy z finansami na edukację? - mówił prezydent stolicy.

Konkurent Andrzeja Dudy zadeklarował „wymuszenie" na rządzących rozwiązań dla osób z kredytem we frankach oraz akceptację dla inicjatyw podwyższenia kwoty wolnej od podatku i zwolnienia emerytur z podatku. Ponadto Trzaskowski zaznaczył, że nie będzie jego zgody na podwyższanie podatków i upolitycznianie instytucji.

Zdjęcia ze spotkania na górze artykułu, poniżej całe wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na Dużym Rynku w Brodnicy.