To był dzień pełen pozytywnych emocji. Po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia zagrała też Gmina Biskupiec. I zagrała z przytupem, bo pobiła ubiegłoroczny rekord!

Tradycyjnie dzień rozpoczął się od kwesty na ulicach miejscowości gminy Biskupiec. Dwudziestu ośmiu wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek od samego rana, następnie wszyscy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu, gdzie odbył się wielki finał WOŚP.

Podczas finału wystąpili: Amelia Dubanowska, Kamil Karbowski, zespół Ci-HO, grupy taneczne z GOK, grupa wokalna GOK a także klasa II Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, Milena Krawczyk i Mistrz Nunchaku Adrian Grabski.

Między występami trwały licytacje przedmiotów na rzecz WOŚP, które poprowadzili Daniel Zdanowski i Aleksandra Gąsiorowska. Sala w GOK-u z minuty na minutę wypełniała się po brzegi. Mieszkańcy gminy po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie przybyli wesprzeć finał.

Serce mocniej zabiło wszystkim na sali, gdy rozpoczęła się licytacja serduszka przygotowanego ręcznie przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu. Ostatecznie serduszko zostało wylicytowane za 1500 zł i było hitem tegorocznej licytacji. Oprócz tego można było wylicytować m.in. voucher na prywatny koncert zespołu CI-HO, kolację w restauracji Trzy Podkowy, godzinę jazdy konnej w KJ Lotar Biskupiec, vouchery do fryzjerów i salonów kosmetycznych, gadżety WOŚP i mnóstwo innych fantastycznych rzeczy.

Po podliczeniu wszystkich puszek okazało się, że padł rekord! W Biskupcu zebrano 26 042,35 zł! W ubiegłym roku finał zakończył się z wynikiem 22 696,77 zł.

Szefowa sztabu a jednocześnie dyrektor GOK Ewa Adamczak, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji finału.

Zdjęcia na górze artykułu.