Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. Wczoraj nowomiejscy policjanci wspierani przez kolegów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Dziś rano zatrzymano nietrzeźwego motocyklistę z sądowym zakazem. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Około godziny 15:50 w Wielkich Bałówkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 40latek ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Ok godz. 17:20 w Mrocznie inny policyjny patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego. 35-letni mieszkaniec gminy Grodziczno kierujący renault miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Dziś rano, tuz przed godziną 7:00 w Mszanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który także był nietrzeźwy. 43-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jakby tego było mało nie powinien w ogóle wsiadać na motocykl, bowiem do 2022r. Obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pamiętajmy:

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Alkohol znacząco zakłóca pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców, dlatego osoba kierująca pojazdem powinna być trzeźwa.

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.