Koniec z korkami w Nowym Mieście? Wszystko na to wskazuje, że już niebawem czeka nas „mała, wielka” zmiana w organizacji ruchu. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK 15 z ul. Wojska Polskiego mruga na żółto od wielu, wielu lat… Czas to zmienić!

Grupa radnych, którzy postanowili podzielić się z nami tą wiedzą proszą o całkowitą anonimowość. W Nowym Mieście Lubawskim powstanie nowe, piękne i okrągłe rondo! Na to niezwykle trudne, a wręcz niemożliwe rozwiązanie wpadł przypadkowy kierowca z Brodnicy, który jak sam przyznał spieszył się na romantyczną kolację z żoną, a wyjeżdżał właśnie z Wojska Polskiego w kierunku Brodnicy.

 

Rozwiązanie jest proste powiedział Pan Dariusz – „tu potrzebne jest rondo”. Po głębokich analizach i symulacjach w nocnych godzinach pomysł trafił na biurko. Rondo powstanie, a jego koszt pokryje miasto. Z pewnością zapytacie – „jak to miasto? Czy nas na to stać?” oj zapewniamy, że tak.

Do tego ronda będzie potrzebna jedynie specjalna biała farba drogowa, wymazanie starych, zresztą już nieco przetartych linii i strzałek wyznaczających pasy ruchu i wymianę oznakowania. Rondo w tym miejscu się zmieści, będzie ono jedynie „narysowane”, ponieważ tir z naczepą inaczej nie przejedzie. Natomiast ruch transportu wkrótce zostanie przeniesiony w dużej mierze na obwodnicę, więc małe i „ergonomiczne” rondo powinno rozwiązać problem korowania się dróg w tym miejscu.

 

Szanowni Państwo, to wszystko oczywiście żarty z okazji Prima aprilis.
Artykuł napisany tylko i wyłącznie w celu humorystycznym.