Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął przygotowania do budowy ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 538. Do inwestycji dokłada się Urząd Gminy Grodziczno. Mieszkańców i przejezdnych czekają utrudnienia.

Droga wojewódzka 538 to kręgosłup powiatu nowomiejskiego i regionalny łącznik dróg S7 i A1. Stąd wieloletnie zabiegi lokalnego samorządu, by modernizować to połączenie. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął właśnie budowę ronda w Grodzicznie, które łączy drogę wojewódzką z drogą powiatową w kierunku Mroczenka. Cała inwestycja ma kosztować nieco ponad 1.300 tys. złotych. Z tej kwoty dziesięć procent, czyli 130 tys. zł pochodzi ze środków Urzędu Gminy Grodziczno. Reszta pieniędzy to źródło Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warmińsko – Mazurskiego.

W tym momencie rozpoczęły się prace przygotowawcze. Przygotowano objazd dla samochodów , które jadą z kierunku Mroczenka. Należy kierować się przez Tyliczki na DW538. W ciągu drogi wojewódzkiej niedługo wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października tego roku.