Informacyjny chaos trwa od rana. Najpierw poinformowano nas, że zmieniają się zasady informowania mediów o kolejnych przypadkach koronawirusa, teraz sanepid informuje nie o 5, a o 3 nowych przypadkach w powiecie nowomiejskim. Poprosiliśmy o wyjaśnienie Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wiemy też nieco więcej o nowych przypadkach w naszym powiecie.

Do tej pory wszystkie media w województwie, w tym także nasz portal, były informowane o kolejnych przypadkach koronawirusa przez rzecznika wojewody. W momencie, kiedy ukazał się nowy komunikat ministerstwa dzisiaj po godz. 11, zostaliśmy poinformowani o zmianie zasad w komunikacji. Od dzisiaj o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, a także o nowych przypadkach koronawirusa informować nas będzie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Po rozmowie z dyrektorem stacji Januszem Dzisko, wiemy, że służby sanitarne zostały poinformowane o tym fakcie... z momentem pojawienia się komunikatu ministerstwa...

5 czy 3 przypadki w powiecie?
Co więcej, dyrektor Janusz Dzisko poinformował w rozmowie z nami, że mamy 7 nowych przypadków koronawirusa w województwie, w tym 5 w powiecie nowomiejskim. Dane te nie zgadzały się z komunikatem ministerstwa, które poinformowało o 3 przypadkach w województwie.

Kilkanaście minut temu otrzymaliśmy maila z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z informacją, że w powiecie nowomiejskim odnotowano... 3 przypadki koronawirusa. Ze względu na informację dyrektora o pięciu nowych przypadkach, poprosiliśmy o wyjaśnienie komunikatu.

3 nowe przypadki, o których napisałam Panu są z godziny 8, na obecną chwilę nie mogę nic Panu więcej potwierdzić - taką lakoniczną informację otrzymaliśmy od pracownicy WSSE w Olsztynie.

My zatem trzymamy się informacji podanych przez dyrektora - MAMY 5 NOWYCH PRZYPADKÓW W POWIECIE NOWOMIEJSKIM, a więc łącznie 21 przypadków. Wśród nich jest 4 dzieci i urzędnik Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Według naszych informacji osobą zakażoną jest Skarbnik Powiatu.