Wracamy do wczorajszego tragicznego wypadku w Nowym Mieście Lubawskim. Kierowca TiR-a potrącił na pasach na ul. Grunwaldzkiej 64-letnią mieszkankę naszego powiatu. Niestety, kobieta nie przeżyła.

Do tragedii doszło między Komendą Powiatową Policji a cmentarzem parafialnym w Nowym Mieście Lubawskim. Zgłoszenie dotyczące zdarzenia policja otrzymała około godz. 15:35.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszom ukazał się makabryczny widok. 64-latka znajdowała się pod samochodem ciężarowym. Jak poinformowała nas mł. asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy nowomiejskiej policji, kierowca TiR-a był trzeźwy.

Około godz. 17:00 na miejscu wypadku pojawił się prokurator. Na chwilę obecną jest za wcześnie, żeby mówić o przyczynach zdarzenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Droga krajowa nr 15 była całkowicie zablokowana przez kilka godzin - zorganizowano objazdy, do pomocy przy kierowaniu ruchem wezwana została straż pożarna.

64-letnia mieszkanka powiatu nowomiejskiego była znana w lokalnym środowisku. Udzielała się m.in. wśród Amazonek. Rodzinie, znajomym i bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia...

Do tematu jeszcze wrócimy. 

Zdjęcia: Nowe Miasto dla Was, policja