Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie uczestniczyli 10 maja w XVI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych. W tym roku konkurs odbywał się w Łęgajnach.

Info: nadesłane - SP Tereszewo:

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adam Stępień, Jakub Śnieżawski i Damian Ćwikliński. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii PKO i SKO, wiedzą ekonomiczną i umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych. Szkolne Kasy Oszczędności oprócz oszczędzania uczą zdrowego stylu życia, dbania o naszą planetę, dlatego pytania dotyczyły również tych zagadnień. Na rozwiązanie całego testu uczestnicy mieli 60 minut. Organizator zagospodarował czas wszystkim oczekującym na wyniki i zafundował wycieczkę do Barczewa. Jest to miejsce narodzin polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego, twórcy m.in. Roty. Podziwialiśmy widoki z wieży, zwiedziliśmy Synagogę, w której obecnie mieści się Galeria Sztuki i byliśmy w domu kompozytora.

Później wróciliśmy do szkoły w Łęgajnach na ogłoszenie wyników. Nasza ekipa zajęła II miejsce. Uczniów przygotowała Zyta Rogowska jedna z opiekunek SKO.