Nad ranem informowaliśmy o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie nowomiejskim. Okazuje się, że osobą zakażoną jest dyrektor Powiatowej Stacji-Sanitarno Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Ta wiadomość zszokowała nie tylko nas, ale i zaniepokojonych mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Pojawiały się nieoficjalne informacje o tym, że osobą zakażoną z naszego powiatu może być szefowa nowomiejskiego sanepidu.

Z wiarygodnego źródła, udało nam się ustalić, że są to informacje prawdziwe. Dyrektor PSSE w Nowym Mieście Lubawskim Ewa Pielak ma potwierdzony laboratoryjnie wynik testu na koronawirusa.

Budynek, gdzie mieści się sanepid (Grunwaldzka 3) został decyzją starosty zamknięty. Podejmowane są kolejne decyzje, o których będziemy informować na bieżąco.

Warto tutaj wspomnieć, że odbywały się posiedzenia sztabu kryzysowego z udziałem pani dyrektor.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody, poinformował, że pracownicy nowomiejskiego sanepidu przebywają na kwarantannie.

- Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim zostali wysłani na kwarantannę domową, bo mogli mieć kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa. Na kwarantannie przebywa od środy kilkunastu pracowników nowomiejskiego sanepidu. Został im pobrany wymaz, bo przypuszcza się że mieli kontakt z osobą zakażoną. Placówka jest poddawana dezynfekcji. Chwilowo jest zamknięta, ale od czwartku będzie zapewniona ciągłość pracy. 

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Więcej informacji wkrótce.